Nowym zawodnikiem Arki został Andrii Bogdanov. Urodzony 21 stycznia 1990 roku w Kijowie zawodnik podpisał kontrakt na pół roku z opcją przedłużenia.

Jest wychowankiem Dynama Kijów. Ma 184 cm wzrostu i za sobą debiut w reprezentacji Ukrainy (luty 2013 – towarzyski mecz z Norwegią 2:0). Grał w reprezentacji U-20 i U-21. Ostatnio grał w Olimpiku Donieck w 1 lidze Ukrainy (po 19 kolejkach 7 drużyna tabeli). W sezonie 2016/17 rozegrał tam 23 mecze i zdobył 4 bramki. W tym sezonie zagrał w 17 meczach i zdobył 2 bramki. Zagrał w dwumeczu przeciwko PAOK Saloniki w 3. Rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy (1:1 – asysta i 0:2).

Wcześniej reprezentował barwy takich klubów ukraińskich jak: Wołyń Łuck, Metalist Charków, Dynamo Kijów, FK Oleksandria i Arsenał Kijów (tu najwięcej gier 89/8 bramek). W barwach Dynama dane mu było wystąpić w Lidze Mistrzów przeciwko Paris SG i Dynamo Zagrzeb.

Grał także w  sezonie 2014/15 w Grecji  w zespole Ergotelis i  2015/16 w mołdawskim FC Saxan Ceadîr-Lunga (tu w lipcu 2015 zagrał 2 mecze przeciwko Apollonowi Limassol w kwalifikacjach Ligi Europy i po miesiącu odszedł do Wołynia Łuck). Jak podkreślił dyrektor sportowy Arki Edward Klejndinst ten pierwszy kontrakt jest początkiem realizacji celów przed rundą wiosenną:

„W zimowym okienku założyliśmy sobie „odchudzenie” kadry i pozyskanie 1-2 zawodników na wcześniej wytypowane pozycje. Jedną z nich była pozycja ofensywnego pomocnika. Andrija oglądaliśmy już wcześniej, a od 1 stycznia mogliśmy przejść do konkretów. Doszliśmy do porozumienia i witamy go od dzisiaj w Arce. Jeśli spełni nasze oczekiwania w najbliższej rundzie, to kontrakt zostanie przedłużony na kolejny sezon.”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

MAURICIO WYPOŻYCZONY DO LEGII WARSZAWA

Brazylijski obrońca został wypożyczony przez zespół mistrza Polski