Ceremonia wręczenia nagród Grammy 2017 odbędzie się już dziś w nocy z 12 na 13 lutego. Gwiazdami gali będą m.in. Rihanna, Adele, Beyoncé, Lady Gaga czy Katy Perry, która wykona premierowo swoją piosenkę. Impreza rozpocznie się o godzinie 2:00 czasu polskiego. Niestety żadna z polskich stacji telewizyjnych nie będzie transmitować Grammy 2017, ale polscy widzowie oglądać ją będą mogli na żywo w internecie na stronach: http://live.grammy.com/ i http://www.cbs.com/.

Nominacje Grammy 2017, pełna lista:

KATEGORIE GŁÓWNE

Nagranie roku:

  • Hello, Adele
  • Formation, Beyoncé
  • 7 Years, Lukas Graham
  • Work, Rihanna Featuring Drake
  • Stressed Out, Twenty One Pilots

Płyta roku:

  • 25, Adele
  • Lemonade, Beyoncé
  • Purpose, Justin Bieber
  • Views, Drake
  • A Sailor’s Guide To Earth, Sturgill Simpson

Piosenka roku:

  • Formation, Beyoncé
  • Hello, Adele
  • I Took A Pill In Ibiza, Mike Posner
  • Love Yourself, Justin Bieber
  • 7 Years, Lukas Graham

Najlepsze video

  • Formation, Beyoncé
  • River, Leon Bridges
  • Up & Up, Coldplay
  • Gosh, Jamie XX
  • Upside Down & Inside Out, OK Go

Najleszy debiutant

  • Kelsea Ballerini
  • The Chainsmokers
  • Chance The Rapper
  • Maren Morris
  • Anderson .Paak

KATEGORIA POP

Best Pop Solo Performance

  • Hello, Adele
  • Hold Up, Beyoncé
  • Love Yourself, Justin Bieber
  • Piece By Piece (Idol Version), Kelly Clarkson
  • Dangerous Woman, Ariana Grande

Best Pop Duo/Group Performance

  • Closer, The Chainsmokers Featuring Halsey
  • 7 Years, Lukas Graham
  • Work, Rihanna Featuring Drake
  • Cheap Thrills, Sia Featuring Sean Paul
  • Stressed Out, Twenty One Pilots

Best Traditional Pop Vocal Album

  • Cinema, Andrea Bocelli
  • Fallen Angels, Bob Dylan
  • Stages Live, Josh Groban
  • Summertime: Willie Nelson Sings Gershwin, Willie Nelson
  • Encore: Movie Partners Sing Broadway, Barbra Streisand

Best Pop Vocal Album

  • 25, Adele
  • Purpose, Justin Bieber
  • Dangerous Woman, Ariana Grande
  • Confident, Demi Lovato
  • This Is Acting, Sia

KATEGORIA DANCE

Best Dance Recording

  • Tearing Me Up, Bob Moses
  • Don’t Let Me Down, The Chainsmokers Featuring Daya
  • Never Be Like You, Flume Featuring Kai
  • Rinse & Repeat, Riton Featuring Kah-Lo
  • Drinkee, Sofi Tukker

Best Dance/Electronic Album

  • Skin, Flume
  • Electronica 1: The Time Machine, Jean-Michel Jarre
  • Epoch, Tycho
  • Barbara Barbara, We Face A Shining Future, Underworld
  • Louie Vega Starring…XXVIII, Louie Vega

KATEGORIA ROCK & METAL

Best Rock Performance

  • Joe (Live From Austin City Limits), Alabama Shakes
  • Don’t Hurt Yourself, Beyoncé Featuring Jack White
  • Blackstar, David Bowie
  • The Sound Of Silence (Live On Conan), Disturbed
  • Heathens, Twenty One Pilots

Best Metal performance

  • Shock Me, Baroness
  • Silvera, Gojira
  • Rotting In Vain, Korn
  • Dystopia, Megadeth
  • The Price Is Wrong, Periphery

Best Rock Song

  • Blackstar, David Bowie
  • Burn The Witch, Radiohead
  • Hardwired, Metallica
  • Heathens, Twenty One Pilots
  • My Name Is Human, Highly Suspect

Best Rock Album

  • California, Blink-182
  • Tell Me I’m Pretty, Cage The Elephant
  • Magma, Gojira
  • Death Of A Bachelor, Panic! At The Disco
  • Weezer, Weezer

Best Alternative Music Album

  • 22, A Million, Bon Iver
  • Blackstar, David Bowie
  • The Hope Six Demolition Project, PJ Harvey
  • Post Pop Depression, Iggy Pop
  • A Moon Shaped Pool, Radiohead

KATEGORIA R&B

Best R&B Performance

  • Turnin’ Me Up, BJ The Chicago Kid
  • Permission, Ro James
  • I Do, Musiq Soulchild
  • Needed Me, Rihanna
  • Cranes In The Sky, Solange

Best Traditional R&B Performance

  • The Three Of Me, William Bell
  • Woman’s World, BJ The Chicago Kid
  • Sleeping With The One I Love, Fantasia
  • Angel, Lalah Hathaway
  • Can’t Wait, Jill Scott

Best R&B Song

  • Come See Me (PartyNextDoor Featuring Drake)
  • Exchange (Bryson Tiller)
  • Kiss It Better (Rihanna)
  • Lake By The Ocean (Maxwell)
  • Luv (Tory Lanez)

Best R&B Album

  • In My Mind, BJ The Chicago Kid
  • Lalah Hathaway Live, Lalah Hathaway
  • Velvet Portraits, Terrace Martin
  • Healing Season, Mint Condition
  • Smoove Jones, Mya

Best Urban Contemporary Album

  • Lemonade, Beyoncé
  • Ology, Gallant
  • We Are King, KING
  • Malibu, Anderson .Paak
  • Anti, Rihanna

KATEGORIA RAP

Best Rap Performance

  • No Problem, Chance The Rapper Featuring Lil Wayne & 2 Chainz
  • Panda, Desiigner
  • Pop Style, Drake Featuring The Throne
  • All The Way Up, Fat Joe & Remy Ma Featuring French Montana & Infared
  • That Part, ScHoolboy Q Featuring Kanye West

Best Rap/Sung Performance

  • Freedom, Beyoncé Featuring Kendrick Lamar
  • Hotline Bling, Drake
  • Broccoli, D.R.A.M. Featuring Lil Yachty
  • Ultralight Beam, Kanye West Featuring Chance The Rapper, Kelly Price, Kirk Franklin & The-Dream
  • Famous, Kanye West Featuring Rihanna

Best Rap Song

  • All The Way Up (Fat Joe & Remy Ma Featuring French Montana & Infared)
  • Famous (Kanye West Featuring Rihanna)
  • Hotline Bling (Drake)
  • No Problem (Chance The Rapper Featuring Lil Wayne & 2 Chainz)
  • Ultralight Beam (Kanye West Featuring Chance The Rapper, Kelly Price, Kirk Franklin & The-Dream)

Best Rap Album

  • Coloring Book, Chance The Rapper
  • And The Anonymous Nobody, De La Soul
  • Major Key, DJ Khaled
  • Views, Drake
  • Blank Face LP, ScHoolboy Q
  • The Life Of Pablo, Kanye West

KATEGORIA COUNTRY I BLUEGRASS

Best Country Solo Performance

  • Love Can Go To Hell, Brandy Clark
  • Vice, Miranda Lambert
  • My Church, Maren Morris
  • Church Bells, Carrie Underwood
  • Blue Ain’t Your Color, Keith Urban

Best Country Duo/Group Performance

  • Different For Girls, Dierks Bentley Featuring Elle King
  • 21 Summer, Brothers Osborne
  • Setting The World On Fire, Kenny Chesney & P!nk
  • Jolene, Pentatonix Featuring Dolly Parton
  • Think Of You, Chris Young With Cassadee Pope

Best Country Song

  • Blue Ain’t Your Color (Keith Urban)
  • Die A Happy Man (Thomas Rhett)
  • Humble And Kind (Tim McGraw)
  • My Church (Maren Morris)
  • Vice (Miranda Lambert)

Best Country Album

  • Big Day In A Small Town, Brandy Clark
  • Full Circle, Loretta Lynn
  • Hero, Maren Morris
  • A Sailor’s Guide To Earth, Sturgill Simpson
  • Ripcord, Keith Urban

Best Americana Album

  • True Sadness, The Avett Brothers
  • This Is Where I Live, William Bell
  • The Cedar Creek Sessions, Kris Kristofferson
  • The Bird & The Rifle, Lori McKenna
  • Kid Sister, The Time Jumpers

Best Bluegrass Album

  • Original Traditional, Blue Highway
  • Burden Bearer, Doyle Lawson & Quicksilver
  • The Hazel And Alice Sessions, Laurie Lewis & The Right Hands
  • North By South ,Claire Lynch
  • Coming Home, O’Connor Band With Mark O’Connor

KATEGORIA JAZZ

Best Improvised Jazz Solo

  • Countdown, Joey Alexander, soloist
  • In Movement, Ravi Coltrane, soloist
  • We See, Fred Hersch, soloist
  • I Concentrate On You, Brad Mehldau, soloist
  • I’m So Lonesome I Could Cry, John Scofield, soloist

Best Jazz Vocal Album

  • Sound Of Red, ,René Marie
  • Upward Spiral, Branford Marsalis Quartet With Special Guest Kurt Elling
  • Take Me To The Alley, Gregory Porter
  • Harlem On My Mind, Catherine Russell
  • The Sting Variations, The Tierney Sutton Band

Best Jazz Instrumental Album

  • Book Of Intuition, Kenny Barron Trio
  • Dr. Um, Peter Erskine
  • Sunday Night At The Vanguard, The Fred Hersch Trio
  • Nearness, Joshua Redman & Brad Mehldau
  • Country For Old Men, John Scofield

Best Large Jazz Ensemble Album

  • Real Enemies, Darcy James Argue’s Secret Society
  • Presents Monk’estra, Vol. 1, John Beasley
  • Kaleidoscope Eyes: Music Of The Beatles, John Daversa
  • All L.A. Band, Bob Mintzer
  • Presidential Suite: Eight Variations On Freedom, Ted Nash Big Band

Best Latin Jazz Album

  • Entre Colegas, Andy González
  • Madera Latino: A Latin Jazz Perspective On The Music Of Woody Shaw, Brian Lynch & Various Artists
  • Canto América, Michael Spiro/Wayne Wallace La Orquesta Sinfonietta
  • 30, Trio Da Paz
  • Tribute To Irakere: Live In Marciac, Chucho Valdés

KATEGORIA GOSPEL I RELIGIJNA

Best Gospel Performance/Song

  • It’s Alright, It’s Ok, Shirley Caesar Featuring Anthony Hamilton
  • You’re Bigger [Live], Jekalyn Carr
  • Made A Way [Live] Travis Greene
  • God Provides, Tamela Mann
  • Better, Hezekiah Walker

Best Contemporary Christian Music Performance/Song

  • Trust In You Lauren Daigle
  • Priceless, For King & Country
  • King Of The World, Natalie Grant
  • Thy Will, Hillary Scott & The Scott Family
  • Chain Breaker, Zach Williams

Best Gospel Album

  • Listen, Tim Bowman Jr.
  • Fill This House, Shirley Caesar
  • A Worshipper’s Heart [Live], Todd Dulaney
  • Losing My Religion, Kirk Franklin
  • Demonstrate [Live], William Murphy

Best Contemporary Christian Music Album

  • Poets & Saints, All Sons & Daughters
  • American Prodigal, Crowder
  • Be One, Natalie Grant
  • Youth Revival [Live], Hillsong Young & Free
  • Love Remains, Hillary Scott & The Scott Family

Best Roots Gospel Album

  • Better Together, Gaither Vocal Band
  • Nature’s Symphony In 432, The Isaacs
  • Hymns, Joey+Rory
  • Hymns And Songs Of Inspiration, Gordon Mote
  • God Don’t Never Change: The Songs Of Blind Willie Johnson, (Various Artists)

KATEGORIA LATYNOSKA I ROOTS

Best Latin Pop Album

  • Un Besito Mas, Jesse & Joy
  • Ilusión, Gaby Moreno
  • Similares, Laura Pausini
  • Seguir Latiendo, Sanalejo
  • Buena Vida, Diego Torres

Best Latin Rock, Urban or Alternative Album

  • ilevitable, ile
  • L.H.O.N. (La Humanidad O Nosotros), Illya Kuryaki & The Valderamas
  • Buenaventura, La Santa Cecilia
  • Los Rakas, Los Rakas
  • Amor Supremo, Carla Morrison

Best Regional Mexican Music Album (Including Tejano)

  • Raíces, Banda El Recodo De Cruz Lizárraga
  • Hecho A Mano, Joss Favela
  • Un Azteca En El Azteca, Vol. 1 (En Vivo), Vicente Fernández
  • Generación Maquinaria Est. 2006., La Maquinaria Norteña
  • Tributo A Joan Sebastian Y Rigoberto Alfaro, Mariachi Divas De Cindy Shea

Best Tropical Latin Album

  • Conexión, Fonseca
  • La Fantasia Homenaje A Juan Formell, Formell Y Los Van Van
  • 35 Aniversario, Grupo Niche
  • La Sonora Santanera En Su 60 Aniversario, La Sonora Santanera
  • Donde Están?, Jose Lugo & Guasábara Combo

Best American Roots Performance

  • Ain’t No Man, The Avett Brothers
  • Mother’s Children Have A Hard Time, Blind Boys Of Alabama
  • Factory Girl, Rhiannon Giddens
  • House Of Mercy, Sarah Jarosz
  • Wreck You, Lori McKenna

Best American Roots Song

  • Alabama At Night (Robbie Fulks)
  • City Lights (Jack White)
  • Gulfstream (Roddie Romero And The Hub City All-Stars)
  • Kid Sister (The Time Jumpers)
  • Wreck You (Lori McKenna)

Best Regional Roots Music Album

  • Broken Promised Land, Barry Jean Ancelet & Sam Broussard
  • It’s A Cree Thing, Northern Cree
  • E Walea, Kalani Pe’a
  • Gulfstream, Roddie Romero And The Hub City All-Stars
  • I Wanna Sing Right: Rediscovering Lomax In The Evangeline Country, (Various Artists)

Best Reggae Album

  • Sly & Robbie Presents… Reggae For Her, Devin Di Dakta & J.L
  • Rose Petals, J Boog
  • Ziggy Marley, Ziggy Marley
  • Everlasting, Raging Fyah
  • Falling Into Place, Rebelution
  • SOJA: Live In Virginia, SOJA

KATEGORIA BLUES I FOLK

Best Traditional Blues Album

  • Can’t Shake This Feeling ,Lurrie Bell
  • Live At The Greek Theatre, Joe Bonamassa
  • Blues & Ballads (A Folksinger’s Songbook: Volumes I & II), Luther Dickinson
  • The Soul Of Jimmie Rodgers, Vasti Jackson
  • Porcupine Meat, Bobby Rush

Best Contemporary Blues Album

  • The Last Days Of Oakland, Fantastic Negrito
  • Love Wins Again, Janiva Magness
  • Bloodline, Kenny Neal
  • Give It Back To You, The Record Company
  • Everybody Wants A Piece, Joe Louis Walker

Best Folk Album

  • Silver Skies Blue, Judy Collins & Ari Hest
  • Upland Stories, Robbie Fulks
  • Factory Girl, Rhiannon Giddens
  • Weighted Mind, Sierra Hull
  • Undercurrent, Sarah Jarosz

KATEGORIA MUZYKA POWAŻNA

Best Orchestral Performance

  • Bates: Works For Orchestra (San Francisco Symphony)
  • Ibert: Orchestral Works (Orchestre De La Suisse Romande)
  • Prokofiev: Symphony No. 5 In B-Flat Major, Op. 100 (Royal Concertgebouw Orchestra)
  • Rouse: Odna Zhizn; Symphonies 3 & 4; Prospero’s Rooms (New York Philharmonic)
  • Shostakovich: Under Stalin’s Shadow – Symphonies Nos. 5, 8 & 9 (Boston Symphony Orchestra)

Best Opera Recording

  • Corigliano: The Ghosts Of Versailles (LA Opera Orchestra; LA Opera Chorus)
  • Handel: Giulio Cesare (Il Giardino Armonico)
  • Higdon: Cold Mountain (The Santa Fe Opera Orchestra; Santa Fe Opera Apprentice Program For Singers)
  • Mozart: Le Nozze Di Figaro (Chamber Orchestra Of Europe; Vocalensemble Rastatt)
  • Szymanowski: Król Roger (Orchestra Of The Royal Opera House; Royal Opera Chorus)

Best Choral Performance

  • Himmelrand (Marianne Reidarsdatter Eriksen, Ragnfrid Lie & Matilda Sterby; Inger-Lise Ulsrud; Uranienborg Vokalensemble)
  • Janáček: Glagolitic Mass (Susan Bickley, Gábor Bretz, Sara Jakubiak & Stuart Skelton; Thomas Trotter; Bergen Philharmonic Orchestra; Bergen Cathedral Choir, Bergen Philharmonic Choir, Choir Of Collegium Musicum & Edvard Grieg Kor)
  • Lloyd: Bonhoeffer (Malavika Godbole, John Grecia, Rebecca Harris & Thomas Mesa; The Crossing)
  • Penderecki Conducts Penderecki, Volume 1 (Nikolay Didenko, Agnieszka Rehlis & Johanna Rusanen; Warsaw Philharmonic Orchestra; Warsaw Philharmonic Choir)
  • Steinberg: Passion Week (The Clarion Choir)

Best Chamber Music/Small Ensemble Performance

  • Fitelberg: Chamber Works, ARC Ensemble
  • Reflections, Øyvind Gimse, Geir Inge Lotsberg & Trondheimsolistene
  • Serious Business, Spektral Quartet
  • Steve Reich, Third Coast Percussion
  • Trios From Our Homelands, Lincoln Trio

Best Classical Instrumental Solo

  • Adams, J.: Scheherazade.2 (Chester Englander; St. Louis Symphony)
  • Daugherty: Tales Of Hemingway (Nashville Symphony)
  • Dvořák: Violin Concerto & Romance; Suk: Fantasy (Helsinki Philharmonic Orchestra)
  • Mozart: Keyboard Music, Vols. 8 & 9, Kristian Bezuidenhout
  • 1930’s Violin Concertos, Vol. 2 (The Knights & Stuttgart Radio Symphony Orchestra)

Best Classical Solo Vocal Album

  • Monteverdi (David Feldman, Michael Feyfar, Jakob Pilgram & Luca Tittoto; La Cetra Barockorchester Basel)
  • Mozart: The Weber Sisters (Pygmalion)
  • Schumann & Berg, Dorothea Röschmann; Mitsuko Uchida, accompanist
  • Shakespeare Songs (Michael Collins, Elizabeth Kenny, Lawrence Power & Adam Walker)
  • Verismo (Yusif Eyvazov; Coro Dell’Accademia Nazionale Di Santa Cecilia; Orchestra Dell’Accademia Nazionale Di Santa Cecilia)

Best Classical Compendium

  • Daugherty: Tales Of Hemingway; American Gothic; Once Upon A Castle
  • Gesualdo
  • Vaughan Williams: Discoveries
  • Wolfgang: Passing Through
  • Zappa: 200 Motels – The Suites

Best Contemporary Classical Composition

  • Bates: Anthology Of Fantastic Zoology (Riccardo Muti & Chicago Symphony Orchestra)
  • Daugherty: Tales Of Hemingway (Zuill Bailey, Giancarlo Guerrero & Nashville Symphony)
  • Higdon: Cold Mountain (Miguel Harth-Bedoya, Jay Hunter Morris, Emily Fons, Isabel Leonard, Nathan Gunn & The Santa Fe Opera)
  • Theofanidis: Bassoon Concerto (Martin Kuuskmann, Barry Jekowsky & Northwest Sinfonia)
  • Winger: Conversations With Nijinsky (Martin West & San Francisco Ballet Orchestra)

INNE KATEGORIE

Best New Age Album

  • Orogen, John Burke
  • Dark Sky Island, Enya
  • Inner Passion, Peter Kater & Tina Guo
  • Rosetta, Vangelis
  • White Sun II, White Sun

Best Contemporary Instrumental Album

  • Human Nature, Herb Alpert
  • When You Wish Upon A Star, Bill Frisell
  • Way Back Home: Live From Rochester, NY, Steve Gadd Band
  • Unspoken, Chuck Loeb
  • Culcha Vulcha, Snarky Puppy

Best World Music Album

  • Destiny, Celtic Woman
  • Walking In The Footsteps Of Our Fathers, Ladysmith Black Mambazo
  • Sing Me Home, Yo-Yo Ma & The Silk Road Ensemble
  • Land Of Gold, Anoushka Shankar
  • Dois Amigos, Um Século De Música: Multishow Live, Caetano Veloso & Gilberto Gil

Best Children’s Album

  • Explorer Of The World, Frances England
  • Infinity Plus One, Secret Agent 23 Skidoo
  • Novelties, Recess Monkey
  • Press Play, Brady Rymer And The Little Band That Could
  • Saddle Up, The Okee Dokee Brothers

Best Spoken Word Album (Includes Poetry, Audio Books & Storytelling)

  • The Girl With The Lower Back Tattoo, Amy Schumer
  • In Such Good Company: Eleven Years Of Laughter, Mayhem, And Fun In The Sandbox, Carol Burnett
  • M Train, Patti Smith
  • Under The Big Black Sun: A Personal History Of L.A. Punk (John Doe With Tom Desavia), (Various Artists)
  • Unfaithful Music & Disappearing Ink, Elvis Costello

Best Comedy Album

  • …America…Great…, David Cross
  • American Myth, Margaret Cho
  • Boyish Girl Interrupted, Tig Notaro
  • Live At The Apollo, Amy Schumer
  • Talking For Clapping, Patton Oswalt

Best Musical Theater Album

  • Bright Star (Original Broadway Cast)
  • The Color Purple, (New Broadway Cast)
  • Fiddler On The Roof (2016 Broadway Cast)
  • Kinky Boots (Original West End Cast)
  • Waitress (Original Broadway Cast)

Best Compilation Soundtrack For Visual Media

  • Amy (Various Artists)
  • Miles Ahead (Miles Davis & Various Artists)
  • Straight Outta Compton (Various Artists)
  • Suicide Squad (Collector’s Edition) (Various Artists)
  • Vinyl: The Essentials Season 1 (Various Artists)

Best Score Soundtrack For Visual Media

  • Bridge Of Spies, Thomas Newman, composer
  • Quentin Tarantino’s The Hateful Eight, Ennio Morricone, composer
  • The Revenant, Alva Noto & Ryuichi Sakamoto, composers
  • Star Wars: The Force Awakens, John Williams, composer
  • Stranger Things Volume 1, Kyle Dixon & Michael Stein, composers
  • Stranger Things Volume 2, Kyle Dixon & Michael Stein, composers

Best Song Written For Visual Media

  • Can’t Stop The Feeling!, Trolls (Justin Timberlake, Anna Kendrick, Gwen Stefani, James Corden, Zooey Deschanel, Walt Dohrn, Ron Funches, Caroline Hjelt, Aino Jawo, Christopher Mintz-Plasse & Kunal Nayyar
  • Heathens, Suicide Squad (Twenty One Pilots)
  • Just Like Fire, Alice Through The Looking Glass (P!nk)
  • Purple Lamborghini, Suicide Squad (Skrillex & Rick Ross)
  • Try Everything, Zootopia (Shakira)
  • The Veil, Snowden (Peter Gabriel)

Best Music Film

  • I’ll Sleep When I’m Dead, Steve Aoki
  • The Beatles: Eight Days A Week The Touring Years (The Beatles)
  • Lemonade Beyoncé
  • The Music Of Strangers ,Yo-Yo Ma & The Silk Road Ensemble
  • American Saturday Night: Live From The Grand Ole Opry (Various Artists)

Best Instrumental Composition

  • Bridge Of Spies (Thomas Newman), Bridge Of Spies
  • The Expensive Train Set (An Epic Sarahnade For Double Big Band) (Tim Davies Big Band), The Expensive Trainset
  • Flow (Alan Ferber Nonet), Roots & Transitions
  • L’Ultima Diligenza Di Red Rock – Versione Integrale (Ennio Morricone), Quentin Tarantino’s The Hateful Eight
  • Spoken At Midnight (Ted Nash Big Band), Presidential Suite: Eight Variations On Freedom

Best Historical Album

  • The Cutting Edge 1965-1966: The Bootleg Series, Vol.12 (Collector’s Edition) (Bob Dylan)
  • Music Of Morocco From The Library Of Congress: Recorded By Paul Bowles, 1959 (Various Artists)
  • Ork Records: New York, New York (Various Artists)
  • Vladimir Horowitz: The Unreleased Live Recordings 1966-1983 (Vladimir Horowitz)
  • Waxing The Gospel: Mass Evangelism & The Phonograph, 1890-1900 (Various Artists)

KATEGORIE TECHNICZNE

Best Arrangement, Instrumental or A Cappella

  • Ask Me Now (John Beasley)
  • Good „Swing” Wenceslas (The Count Basie Orchestra)
  • Linus & Lucy (The Phil Norman Tentet)
  • Lucy In The Sky With Diamonds (John Daversa)
  • We Three Kings (Jazz At Lincoln Center Orchestra With Wynton Marsalis)
  • You And I (Jacob Collier)

Best Arrangement, Instruments and Vocals

  • Do You Hear What I Hear? (Gordon Goodwin’s Big Phat Band Featuring Take 6), A Big Phat Christmas – Wrap This!
  • Do You Want To Know A Secret (John Daversa Featuring Renee Olstead), Kaleidoscope Eyes: Music Of The Beatles
  • Flintstones (Jacob Collier), In My Room
  • I’m A Fool To Want You (Kristin Chenoweth), The Art Of Elegance
  • Somewhere (Dirty Blvd) (Extended Version) (Lang Lang Featuring Lisa Fischer & Jeffrey Wright), New York Rhapsody

Best Recording Package

  • Anti (Deluxe Edition) (Rihanna)
  • Blackstar (David Bowie)
  • Human Performance (Parquet Courts)
  • Sunset Motel (Reckless Kelly)
  • 22, A Million (Bon Iver)

Best Boxed Or Special Limited Edition Package

  • Edith Piaf 1915-2015 (Edith Piaf)
  • 401 Days (J.Views)
  • I Like It When You Sleep, For You Are So Beautiful Yet So Unaware Of It (Box Set) (The 1975)
  • Paper Wheels (Deluxe Limited Edition) (Trey Anastasio)
  • Tug Of War (Deluxe Edition) (Paul McCartney)

Best Album Notes

  • The Complete Monument & Columbia Albums Collection (Kris Kristofferson)
  • The Knoxville Sessions, 1929-1930: Knox County Stomp (Various Artists)
  • Ork Records: New York, New York (Various Artists)
  • Sissle And Blake Sing Shuffle Along (Eubie Blake & Noble Sissle)
  • Waxing The Gospel: Mass Evangelism & The Phonograph, 1890-1900 (Various Artists)

Best Engineered Album, Non-Classical

  • Are You Serious (Andrew Bird)
  • Blackstar (David Bowie)
  • Dig In Deep (Bonnie Raitt)
  • Hit N Run Phase Two (Prince)
  • Undercurrent (Sarah Jarosz)

Producer Of The Year, Non-Classical

  • Benny Blanco
  • • Cold Water (Major Lazer Featuring Justin Bieber And MØ) • Friends (Francis And The Lights Featuring Bon Iver) • Kill Em’ With Kindness (Selena Gomez) • Love Yourself (Justin Bieber) • Luv (Tory Lanez) • Wild Love (Cashmere Cat Featuring The Weeknd & Francis And The Lights)
  • Greg Kurstin
  • • Cheap Thrills (Sia Featuring Sean Paul) • Hello (Adele) • Love You To Death (Tegan And Sara) • Million Years Ago (Adele) • Something In The Way You Move (Ellie Goulding) • Water Under The Bridge (Adele)
  • Max Martin
  • • Can’t Stop The Feeling! (Justin Timberlake) • Dangerous Woman (Ariana Grande) • Into You (Ariana Grande) • Just Like Fire (P!nk) • Rise (Katy Perry) • Send My Love (To Your New Lover) (Adele) • Side To Side (Ariana Grande Featuring Nicki Minaj)
  • Nineteen85
  • • For Free (DJ Khaled Ft. Drake) • Hotline Bling (Drake) • Not Nice (PartyNextDoor) • One Dance (Drake Featuring Wiz Kid & Kyla) • Rising Water (James Vincent McMorrow) • Sept. 5th (dvsn) • Too Good (Drake Featuring Rihanna) • We Move (James Vincent McMorrow)
  • Ricky Reed
  • • Better (Meghan Trainor Featuring Yo Gotti) • Cruel World (Phantogram) • Girls Talk Boys (5 Seconds Of Summer) • HandClap (Fitz And The Tantrums) • Me Too (Meghan Trainor) • No (Meghan Trainor) • Sober (DJ Snake Featuring JRY) • You Don’t Get Me High Anymore (Phantogram)

Best Remixed Recording

  • Cali Coast (Psionics Remix) (Soul Pacific)
  • Heavy Star Movin’ (staRo Remix) (The Silver Lake Chorus)
  • Nineteen Hundred Eighty-Five (Timo Maas & James Teej Remix) (Paul McCartney & Wings)
  • Only (Kaskade x Lipless Remix) (Ry X)
  • Tearing Me Up (RAC Remix) (Bob Moses)
  • Wide Open (Joe Goddard Remix) (The Chemical Brothers)

Best Surround Sound Album

  • Dutilleux: Sur Le Même Accord; Les Citations; Mystère De L’instant & Timbres, Espace, Mouvement (Ludovic Morlot & Seattle Symphony)
  • Johnson: Considering Matthew Shepard (Craig Hella Johnson & Conspirare)
  • Maja S.K. Ratkje: And Sing … (Maja S.K. Ratkje, Cikada & Oslo Sinfonietta)
  • Primus & The Chocolate Factory (5.1 Surround Sound Edition) (Primus)
  • Reflections (Øyvind Gimse, Geir Inge Lotsberg & Trondheimsolistene)

Best Engineered Album, Classical

  • Corigliano: The Ghosts Of Versailles (James Conlon, Guanqun Yu, Joshua Guerrero, Patricia Racette, Christopher Maltman, Lucy Schaufer, Lucas Meachem, LA Opera Chorus & Orchestra)
  • Dutilleux: Sur Le Même Accord; Les Citations; Mystère De L’Instant & Timbres, Espace, Mouvement (Ludovic Morlot & Seattle Symphony)
  • Reflections (Øyvind Gimse, Geir Inge Lotsberg & Trondheimsolistene)
  • Shadow Of Sirius (Jerry F. Junkin & The University Of Texas Wind Ensemble)
  • Shostakovich: Under Stalin’s Shadow – Symphonies Nos. 5, 8 & 9 (Andris Nelsons & Boston Symphony Orchestra)

Producer Of The Year, Classical

  • Blanton Alspaugh
  • • The Aeolian Organ At Duke University Chapel (Christopher Jacobson) • Bolcom: Canciones De Lorca & Prometheus (René Barbera, Jeffrey Biegel, Carl St. Clair, Pacific Chorale & Pacific Symphony) • Brahms: The Four Symphonies (Leonard Slatkin & Detroit Symphony Orchestra) • Copland: Appalachian Spring Complete Ballet; Hear Ye! Hear Ye! (Leonard Slatkin & Detroit Symphony Orchestra) • Corigliano: The Ghosts Of Versailles (James Conlon, Guanqun Yu, Joshua Guerrero, Patricia Racette, Christopher Maltman, Lucy Schaufer, Lucas Meachem, LA Opera Chorus & Orchestra) • Dvořák: Symphonies Nos. 7 & 8 (Andrés Orozco-Estrada & Houston Symphony) • Dvořák: Symphony No. 6; Slavonic Dances (Andrés Orozoco-Estrada & Houston Symphony) • Floyd: Wuthering Heights (Joseph Mechavich, Heather Buck, Vale Rideout, Susanne Mentzer, Kelly Markgraf, Georgia Jarman, Milwaukee Symphony Orchestra & Florentine Opera Company)
  • David Frost
  • • Bach: The Cello Suites According To Anna Magdalena (Matt Haimovitz) • Bates: Anthology Of Fantastic Zoology (Riccardo Muti & Chicago Symphony Orchestra) • Beethoven: Piano Sonatas, Vol. 5 (Jonathan Biss) • Brahms & Dvořák: Serenades (Boston Symphony Chamber Players) • Fitelberg: Chamber Works (ARC Ensemble) • Ispirare (Melia Watras) • Overtures To Bach (Matt Haimovitz) • Schoenberg: Kol Nidre; Shostakovich: Suite On Verses Of Michelangelo Buonarroti (Ildar Abdrazakov, Alberto Mizrahi, Riccardo Muti, Duain Wolfe, Chicago Symphony Orchestra & Chorus) • Shadow Of Sirius (Jerry F. Junkin & The University Of Texas Wind Ensemble)
  • Marina A. Ledin, Victor Ledin
  • • Friedman: Original Piano Compositions (Joseph Banowetz) • Moszkowski: From Foreign Lands (Martin West & San Francisco Ballet Orchestra)
  • Judith Sherman
  • • American First Sonatas (Cecile Licad) • Berlin: This Is The Life! (Rick Benjamin & Paragon Ragtime Orchestra) • Centennial Commissions, Vol. II (Charles Neidich & Pro Arte Quartet) • Gernsheim & Brahms: Piano Quintets (Reiko Uchida & Formosa Quartet) • Latin American & Spanish Masterpieces For Flute & Piano (Stephanie Jutt) • Similar Motion (Momenta Quartet) • Tchaikovsky: Complete Works For Violin & Orchestra (Jennifer Koh, Alexander Vedernikov & Odense Symphony Orchestra) • Tower: String Quartets Nos. 3-5 & Dumbarton Quintet (Miami String Quartet)
  • Robina G. Young
  • • Johnson: Considering Matthew Shepard (Craig Hella Johnson & Conspirare) • Lutosławski: Concerto For Orchestra; Brahms: Piano Quartet (Miguel Harth-Bedoya & Fort Worth Symphony Orchestra) • Mozart: Keyboard Music, Vols. 8 & 9 (Kristian Bezuidenhout) • Prokofiev: Piano Concertos Nos. 2 & 5 (Vadym Kholodenko, Miguel Harth-Bedoya & Fort Worth Symphony Orchestra) • A Wondrous Mystery – Renaissance Choral Music For Christmas (Stile Antico)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W PRZYSZŁYM ROKU KASIA MOŚ WYDA NOWĄ PŁYTĘ

Kasia Moś wyda nową płytę w przyszłym roku.