Laureaci Grammy, znakomita francuska elektroniczno-rockowa formacja Phoenix to: Thomas Mars (śpiew), Laurent Brancowitz (gitara), Christian Mazzalai (gitara) i Deck D’Arcy (gitara basowa). Właśnie odbyła się premiera ich szóstego studyjnego albumu. Dzieło nosi tytuł „Ti Amo”, co po włosku znaczy „Kocham Cię”. Phoenix stworzyli niesamowity zestaw 10 bardzo radosnych i energetycznych piosenek, który w dużej mierze był inspirowany… italo disco. Choć nie tylko.

Na pierwszy singiel promujący płytę wybrano inspirowaną synthpopem lat 80. piosenkę J-Boy”:

Krążek „Ti Amo” Francuzi nagrywali w Paryżu, w studiu La Gaîté Lyrique. Brzmienie nadali do spółki z wypróbowanym współpracownikiem, Pierrickiem Devinem. Inspiracją dla Phoenix były ostatnie wydarzenia polityczne i społeczne, w tym mieście, w tym ataki terrorystyczne w stolicy Francji. – Ten album zrodził się z mroku – przyznali artyści. – Opowiadamy o prostych, czystych emocjach, jak miłość, pożądanie, żądza, niewinność.

Zobacz także: Romantic Fellas – „First Lover”. Premiera singla i teledysku

Francuzi mówią o swoich romańskich korzeniach, przedstawiają fantazyjną wersję Włoch jako raju utraconego, które kiedyś kojarzyły się głównie ze słonecznymi wakacjami, szafami grającymi przy plaży, z Monicą Vitti i Marcello Mastroianim.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

RITA ORA UJAWNIA KLIP DO NOWEGO SINGLA LET YOU LOVE ME! ALBUM PHOENIX JUŻ 23 LISTOPADA!

Rita Ora prezentuje teledysk do nowego singla „Let You Love Me”.