Przedstawiamy premierę dwóch singli Krzysztofa Zalewskiego „Podróżnik” oraz „Na drugi brzeg”. Oba single pochodzą z ostatniego albumu artysty „Złoto”.

Krzysztof Zalewski o „Podróżnik”: „Piosenka „Podróżnik” jest przestrogą, żeby marzeń nie odkładać na później, bo możemy nie dożyć „‚później”. Jest opowieścią o tym jak łatwo zatracić się w planach i fantasmagoriach pozwalając życiu przeciekać przez palce. Tytułowy podróżnik po mapie to oczywiście ja, przy czym tekst pisałem ładnych parę lat temu, kiedy nieustannie „zbierałem się do działania” i rojąc o wielkich scenach i światowym życiu pozwalałem uciekać kolejnym miesiącom i latom. Utwór napisałem dla siebie, żeby wybudzić się z letargu i zacząć żyć „dzisiaj”. Piosenka posiada chyba jakąś wartość terapeutyczną, bo po kilku latach od jej napisania spełniam swoje marzenia, staram się wykorzystywać każdy dzień i nie czekam, działam, dlatego też postanowiłem podzielić się nią z Wami. Panie i Panowie – „Podróżnik”.”

Krzysztof Zalewski o „Na drugi brzeg”: „Piosenka „Na drugi brzeg” zainspirowana została podpaleniem Mostu Łazienkowskiego w Warszawie kilka lat temu. W tym samym okresie zrobiłem prawo jazdy, stąd nagły przypływ miłości do automobilizmu i chęć podzielenia się tym uczuciem z Wami. Jest też doza refleksji nad siłą ludzkiego ducha, który każe przeć naprzód mimo przeciwności; na ile jesteśmy predestynowani, żeby znaleźć się tam, gdzie mieliśmy się znaleźć i oczywiście wizja życia jako drogi, gdzie nasz kochany i trujący automobil jest niejako przedłużeniem naszego ciała… uff…troszkę się zagalopowałem. Nie jest to najpoważniejsza z piosenek, toteż proszę nie traktować jej ze śmiertelną powagą. Takie połączenie „I’m in love with my car” Queenu z „Break on trough to the other side” Doorsów. Miłej jazdy!”

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

JOE BONAMASSA ZAPOWIADA NOWY ALBUM!

21 września 2018 roku ukaże się nowy album