Na Stadionie St. Jakob-Park w Bazylei odbył się finał Ligi Europy a w nim Sevilla pokonała Liverpool 3:1.

Był to już 3 z rzędu triumf ekipy Grzegorza Krychowiaka w tych rozgrywkach. Zwycięstwo jednak nie przyszło ekipie z Andaluzji łatwo, gdyż to Anglicy prowadzili po pierwszej połowie, po bramce Daniel Sturridge w 35 minucie.

Kiszpaniew pierwszej połowie grali dość przeciętnie dlatego zeszli do szatni z jednobramkową stratą. Po przerwie sytuacje się odwróciły Sevilla przejęła inicjatywę a przede wszystkim grała skutecznie strzelając w drugiej połowie 3 bramki. W 46 minucie bramkarza The Reds pokonał Kevin Gameiro a kolejne dwie bramki dołożył w 64 i 70 minucie Coke.

Niemoc ekipy z Liverpoolu trwała i takim wynikiem zakończył się mecz w którym Sevilla po raz 3 z rzędu sięgnęła po Puchar Ligi Europy. My mamy szczególne powody do radości ponieważ w ekipie Sevilli występuje reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak, który w finale rozegrał całe spotkanie zbierając przy tym dobre noty.