Wczytuję mapę...

Data/Czas
Data: 2017-11-17
20:30:00 - 23:00:00

Lokalizacja
Opera Club

Kategorie
Brak kategorii


Show Burlesque Dance i Opera Club mają przyjemność zaprosić na musical pt. Gentle Woman, wysublimowane artystycznie i wyraziste przedstawienie, które rozpoczyna cykl spektakli w konwencji #ClubTheater. Gentle Woman jest zaproszeniem do inteligentnej rozrywki w kostiumie burleski. Autorką scenariusza, choreografii i reżyserem jest Kinga Malewska.

Fabuła:

Każda z bohaterek – sześciu współczesnych kobiet, poszukując swojego miejsca w świecie rządzonym przez męskie reguły, prezentuje bogactwo własnej osobowości, wartości, sposoby radzenia sobie z problemami w kontekście kobiecości i jej wagi w świecie. Dramaturgia spektaklu zbudowana jest wokół dość codziennej sytuacji– przyjaciółki razem spędzają wieczór w mieście, napotykają inne kobiety – i te „idealne”, i te, z którymi wolałyby nie mieć nic wspólnego. Konfrontacja staje się źródłem refleksji o własną tożsamość i kondycję jako kobiety – co we mnie warte jest uwagi, jaka chcę być? Spotkanie z drugą kobietą może być źródłem całej palety doznań – przyjaźni, odcięcia się, po olśnienie, a nawet dreszcz erotyzmu… Bujny wymiar kobiecości manifestującej się różnorodnością, zwątpieniem i zagubieniem, przeplatającymi się z potężną energią życia i kreacji.

Kim jest gentle woman”? Ona czerpie moc z wrażliwości i delikatności. Z gracją kota porusza się w dżungli biznesu i męskiej (coraz słabszej) dominacji. Buduje siebie, nasycając się pierwiastkiem uniwersalnej kobiecości i w więzi z kobietami, i w kontrze do nich. Mężczyzn postrzega jako niedowiarków, napastników, ale też dopełnienie i bogactwo drugiego bieguna w oceanie życia, z którego chce pić. Czy „gentle woman” sprawdza się w dzisiejszym świecie? Czy ma dość odwagi, by sięgając po spełnienie w przestrzeniach uznanych za męskie, zachować swoją kobiecość? Czy to jest możliwe?

Te i kolejne wątki ujęte w błyskotliwą klamrę kokieterii, zmysłów i sztuki tanecznej. Spektakl w wykonaniu artystek Show Burlesque Dance.  By kobiety przejrzały się jak w lustrze i pokochały to, co zobaczą, a mężczyźni dostrzegli, z kim mają do czynienia.  Znakomita zabawa, żartobliwy ton i inteligentny obraz życia w soczewce burleski.

Po raz pierwszy w Warszawie taneczna odsłona burleski w formie musicalu!
Przedpremiera: 17 listopada 2017 r., godz. 20:30, Opera Club
Bilety w cenie 65 zł do nabycia: www.showburlesque.pl/sklep

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

JUBILEUSZOWA KOLEKCJA GATTY W POKAZIE NAJNOWSZEJ KOLEKCJI BIZUU

W czwartkowy wieczór, 20 września w ATM Studio