Wczytuję mapę...

Data/Czas
Data: 2017-12-15
19:00:00

Lokalizacja
Teatr Sabat

Kategorie
Brak kategorii


W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, Teatr Sabat pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowuje spektakl muzyczno baletowy „Wodewil Starej Warszawy”. Premiera zaplanowana jest na 15 grudnia 2017 roku.

Na spektakl złożą się piosenki towarzyszące oddziałom Piłsudskiego w okresie bitwy Warszawskiej, jak również utwory z okresu lat 20′ i 30′ z repertuarów teatrów muzycznych z tego okresu „Qui Pro Quo”,”Adria” czy też „Morskie Oko”.

Z najpiękniejszego okresu teatrów rewiowych, kiedy mówiło się o Warszawie, że jest Paryżem wschodu 1920-1936, przypomnimy sobie wielkie szlagiery Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego, Zygmunta Krasińskiego oraz Mariana Hemara z reperturów najsłynniejszych gwiazd z tego okresu Hanny Ordonówny, Miry Zimińskiej, Zuli Pogorzelskiej, Jana Kiepury, Eugeniusza Bodo, Adolfa Dymszy i wielu innych.

 Wszystko to w nowych aranżacjach muzycznych, wspaniałej choreografii, znakomitej oprawie scenograficznej i autentycznych zdjęć starej Warszawy. Spektakl ten jest sentymentalnym i historycznym  przypomnieniem lat 20′ i 30′.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

OTWARCIE NOWEGO SALONU OCHNIK W GALERII MOKOTÓW

Marka Ochnik już w przyszłym roku będzie celebrować