Czy męskie joggery są odpowiednie do biura?

Redakcja

31 marca, 2024

Nadal pamiętamy, gdy europoseł Patryk Jaki zaskoczył opinię publiczną swoim niekonwencjonalnym strojem w Europarlamencie. Wideo z 6 czerwca 2022 roku opublikowane na jego Twitterze wywołało falę komentarzy. Mimo że w przemówieniu Jaki podjął bardzo poważny temat i krytykował brak szacunku krajów członkowskich wobec polskiej kultury i tradycji, to i tak jego kraciasta marynarka, koszulka i jasne sportowe spodnie przyciągnęły największą uwagę. Internauci zarzucili posłowi niestosowność takiego stroju w Europarlamencie. Patryk Jaki tłumaczył później, że wcale nie założył dresów na wystąpienie w PE tylko garniturowe joggery z gumką.

I tu pojawia się pytanie: czy joggery można zakładać do biura? Jak najbardziej! Wszystko zależy od rodzaju pracy, jaką wykonujesz, a także od polityki dotyczącej ubioru w Twojej firmie. W bardziej formalnych środowiskach, takich jak wysokie stanowiska państwowe, korporacje czy biura prawnicze, joggery mogą być uważane za nieodpowiednie.

Jednak w mniej formalnych miejscach pracy, bez wyraźnych zasad dress codu, joggery są jak najbardziej akceptowane i często wybierane przez mężczyzn. Tym bardziej, że można je stylizować z innymi elementami garderoby, aby stworzyć profesjonalny, ale wygodny wygląd. Na przykład, można je nosić z elegancką koszulą i modnymi butami.

Eleganckie stylizacje z męskimi joggerami

Joggery pasują do eleganckich elementów ubioru ze względu na swój minimalistyczny styl. Mają także zwężane nogawki, co daje im bardziej zdefiniowany kształt od tradycyjnych dresów. Dodatkowo można znaleźć joggery wykonane z wysokiej jakości materiałów (na przykład na stronie sklepu z ubraniami www.denley.pl), które są nie tylko wygodne, ale także wyglądają bardzo estetycznie. Męskie joggery są często dostępne w neutralnych kolorach, takich jak czarny, szary czy beżowy, co sprawia, że łatwo je dopasować do innych elementów garderoby, w tym do eleganckich koszul, marynarek czy swetrów.

Męskie joggery z marynarką

Para khaki lub szarych joggerów dobrze wygląda z białym t-shirtem i marynarką w nieformalnym stylu. Ten look można dopełnić loafersami lub eleganckimi trampkami.

Sportowa elegancja

Spróbuj połączyć joggery z eleganckim, dopasowanym t-shirtem lub polo. Dobierz do tego modny, ale prosty blazer oraz sportowe buty.

joggery - sportowa elegancja

Męskie joggery z koszulami i swetrami

Para zarówno czarnych jak i szarych, dobrze dopasowanych joggerów może dobrze wyglądać z białą koszulą i eleganckim swetrem. Dobierz do tego modny zegarek i wygodne, ale stylowe buty, takie jak eleganckie trampki lub loafersy.

Elegancja z nutą ulicznego stylu

Połącz szare joggery z czarną, dopasowaną koszulą i czarną skórzaną lub jeansową kurtką. Dodaj białe trampki i srebrne akcesoria, takie jak zegarek lub bransoletka.

joggery - nuta ulicznego stylu

Jak widzicie, joggery, mimo że kojarzą się przede wszystkim ze stylem sportowym, mogą stać się częścią eleganckiego stroju. Dzięki swojemu minimalistycznemu designowi joggery pasują do koszul z kołnierzykiem, swetrów czy nawet marynarek.

Moda to przede wszystkim forma ekspresji i zabawy. Nie bójcie się eksperymentować i łączyć różne style, nawet jeśli na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niekompatybilne. Zachęcam do twórczego podejścia do mody i wybierania nieoczywistych połączeń. Czy pamiętacie jak Rihanna nosiła szpilki do szarych dresów i wyglądała świetnie?

Polecane: