Co na kaszel mokry

Okres jesienno-zimowy to bardzo ciężki czas dla naszego organizmu. Jesienią, głównie w październiku i listopadzie, jest wieczna plucha za oknem. Wówczas nietrudno o różnego rodzaju infeckcje, które mogą wywołać katar i kaszel. Jak sobie z tym radzić? Co na mokry kaszel będzie najlepsze?

Jak przetrwać jesień?

Co na kaszel mokryJesienią niemal codziennie pada deszcz, jest zimno i szaro. Patrzymy smutno i z nostalgią za okno, tęskno i na próżno oczekując na słońce. Wychodząc na zewnątrz opatulamy się w płaszcze, szaliki, na głowę zakładamy kaptur, próbując schronić się przed całym złem świata. Zimą do tego dochodzą mrozy, śnieg, zaspy, a także niesamowicie śliski lód, na którym nie trudno jest się poślizgnąć i zrobić sobie krzywdę. Niestety, nic na to nie poradzimy. Jak to ktoś kiedyś powiedział, taki mamy klimat. Musimy pogodzić się z tym, że nie zawsze na zewnątrz będzie ładna pogoda, słońce i brak deszczu. Największym minusem takiej pogody jest fakt, iż taka aura zdecydowanie sprzyja częstym przeziębieniom. Najlepszą ochroną, jaką możemy sobie w tej kwestii zafundować, jest ubieranie się porządnie, stosownie do pogody, a także zadbanie o naszą dietę. Powinna ona być bogata w warzywa i owoce, a także w witaminę C.

Co na kaszel mokry?

Niestety, nie zawsze zdołamy się obronić przed przeziębieniem. Nawet bardzo zdrowego, wyśmienicie odżywiającego się człowieka czasami dopada jakieś choróbsko. Co wtedy możemy zrobić? Cóż, wiele osób popełnia ten błąd, że udaje się od razu do lekarza, a ten bardzo często przepisuje antybiotyki na zwykły kaszel, z którym możemy sobie poradzić naturalnie. Jeśli zastanawiacie się co na kaszel mokry byłoby najlepsze, odpowiadamy z pełnym przekonaniem – syrop z cebuli. Zapewne wielu z nas piło go w dzieciństwie i szczerze nienawidziło jego smaku. Jednakże, kto z nas miał tę wątpliwą przyjemność spróbowania owego soku, ten wie, jak bardzo jest on skuteczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *