Czy warto kupić smartwatch?

Redakcja

26 marca, 2024
Smartwatche są niezwykle popularne wśród konsumentów, którzy lubią śledzić swoją kondycję i liczbę kroków, korzystać z powiadomień z telefonu oraz otrzymywać podstawowe informacje o pogodzie i inne informacje wizualne. Ale smartwatche to także skomplikowane gadżety, które wymagają dużej ilości energii z baterii, a ich zakup może być bardzo kosztowny.

Smartwatch – funkcje

Smartwatch to urządzenie elektroniczne do noszenia, wyposażone w wyświetlacz elektroniczny i czujniki. Główną funkcją inteligentnego zegarka jest dostarczanie użytkownikom powiadomień o połączeniach i wiadomościach, sterowanie funkcjami telefonu oraz śledzenie czasu. Można go również używać do śledzenia odległości, liczenia kalorii i monitorowania rytmu snu. Niektóre inteligentne zegarki są przystosowane do łączenia się z telefonami przez Bluetooth. Inne są zasilane bateriami, które można ładować za pomocą kabla USB. Inteligentny zegarek można podłączyć do smartfona, aby wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe, robić zdjęcia, słuchać muzyki i odbierać połączenia.

Smartwatch – w czym może Ci pomóc?

Jedną z najważniejszych funkcji inteligentnego zegarka jest możliwość monitorowania stanu zdrowia. Większość inteligentnych zegarków jest wyposażona w pewien rodzaj czujnika tętna, dzięki czemu można w każdej chwili sprawdzić tętno. Inne funkcje obejmują krokomierz i śledzenie spożycia kalorii/soi. Bardzo wygodna jest też możliwość sprawdzania godziny bez konieczności patrzenia na telefon lub wyciągania go z kieszeni czy torby co kilka minut. Inną funkcją inteligentnego zegarka jest możliwość odbierania powiadomień z różnych usług i aplikacji w czasie podróży. Najpopularniejszym typem powiadomień na inteligentnym zegarku są powiadomienia o połączeniach przychodzących i wiadomościach SMS. Jednak wiele nowych modeli ma wbudowaną technologię NFC (Near Field Communication), która umożliwia zbliżenie zegarka do innego urządzenia obsługującego technologię NFC, np. czytnika kart kredytowych, karty wstępu do budynku lub automatu z biletami. To sprawia, że przyjmowanie płatności jest jeszcze wygodniejsze, bez konieczności wyjmowania telefonu i potencjalnego przegapienia okazji, ponieważ coś nas rozproszyło.

Smartwatch – ile kosztuje?

Cena smartwatcha w Polsce jest bardzo przystępna. Przyzwoity smartwatch można kupić już za 50 złotych. Należy pamiętać, że te zegarki nie będą miały wszystkich udogodnień, jakie mają droższe smartwatche. Będą one w stanie śledzić tylko podstawowe wskaźniki aktywności, takie jak kroki i dystans. Za bardziej zaawansowany smartwatch trzeba zapłacić ok. 200-300 zł . Zegarki te będą wyposażone w bardziej złożone funkcje, takie jak śledzenie GPS i łączność z Internetem. Będą one jednak również droższe, więc to od Ciebie zależy, ile jesteś gotów wydać na swój nowy smartwatch!

Polecane: